etiketa

Jednoduché etikety

Dlho som rozmýšľal ako označiť svoje doma uvarené pivo. Časť piva, ktoré uvarím spotrebujem sám a časť rozdám rodine a priateľom. Takto sa vie moje pivo dostať do sveta a tým, že ho väčšinou ochutnajú aj priatelia mojich priateľov a priatelia mojich príbuzných by bolo fajn aby bolo takéto pivo nejakou formou označené. Aby dotyčný vedel, že si vychutnáva pivo práve z môjho domáceho pivovaru. Predsa len sa za tým pol litrom nápoja skrýva niekoľko hodín strávených pri varení, kvasení, stáčaní, umývaní fliaš, sanitovaní a pod. V hre boli klasické etikety.

Fľaše s etiketou vyzerajú tak ozajstne, presne ako pivo z obchodu, ktoré si vie každý z nás zakúpiť. No po dlhšom uvažovaní som túto možnosť zamietol. Každého, kto dostane nejaký ten kúsok z môjho domáceho pivovaru pekne prosím nech mi po vypití umytú fľašu vráti naspäť aby som ju mohol opätovne využiť. Pri pomyslení na to koľko práce by som mal s lepením etikiet a potom z ich následným dávaním dole z fliaš som začal pátrať po iných možnostiach ako svoje pivo označiť. Čítaním ďalej sa dozviete ako si aj vy môžete vyrobiť jednoduché etikety.

etiketa

Software

Natrafil som na APLI Software. Tento software slúži na potlač rôznych samolepiacich etikiet. Keďže ako som už spomínal vyššie, neplánoval som oblepovať fľaše, zvolil som možnosť lepiť etikety na vrchnáky. Stiahol som si APLI Software priamo z ich webu. APLI Software sa inštaluje klasicky ako všetky ostatné programy bežiace pod Windowsom. Pre užívateľov Linuxu odporúčam inštaláciu cez Wine. APLI Software obsahuje štyri samostatné programy APLI Label, APLI Card, APLI CD-DVD Label a Hobby line & Papers. Ten čo je pre nás podstatný je prvý zmieňovaný APLI Label.

Po nainštalovaní a otvorení programu je potrebné stiahnuť a otvoriť v programe tento súbor. Je to vytvorená šablóna pre kruhovú lepiacu etiketu s priemerom 24mm. Do tejto malej kruhovej etikety si môžete vložiť vlastný obrázok, text, čiarový alebo QR kód, ktorý po načítaní otvorí krátky popis piva, prípadne zoznam surovín použitých pri výrobe alebo aj nevytlačenú graficky spracovanú etiketu umiestnenú niekde na webe. Následne po nadizajnovaní etikety zvolíme tlač. Tlač prebieha na etikety, ktoré sú umiestnené na papieri formátu A5. Výhodou je funkcia, ktorú program APLI Label ponúka a to, že pri nastavení tlače je možné označiť, ktoré etikety sa už tlačiť nemajú. Túto funkciu oceníte, vtedy ak vám vyjde taký počet etikiet, že nepotlačíte celý hárok. Na jednom hárku sa nachádza 40 ks etikiet. Etikety sa dajú zakúpiť v rôznych internetových obchodoch a vo vybraných papierníctvach. Ja som nakupoval z internetového obchodu Lamitec.

etikety

Dúfam, že Vám táto malá vychytávka pomôže a uľahčíte život sebe a aj priateľom, ktorý budú vaše pivo konzumovať. Jednoduchým spôsobom na pár klikov si dokážete sami vytvoriť jednoduché etikety. Daj Boh šťastia a Na zdravie!

andy

Pridajte Komentár

Nákupný košík
Návrat hore